16u Tournament of Champions  
ALL UPDATES AND ALERTS WILL BE POSTED HERE
ANYONE CAUGHT WITH SEED IN THE DUGOUT WILL RESULT IN THE IMMEDIATE REMOVAL OF THE "HEAD COACH" FROM THE TOURNAMENT. This is obviously a major problem or we would not need to resort to such drastic measures to resolve.
Outside concessions are allowed ONLY at NKU and Meinken tomorrow (Sunday). All other parks have concessions. NO OUTSIDE COOLERS (Except Players in the Dugout)
Details
Fields
Rules
Teams
Scoreboard
Leaderboard
Brackets
Wed, August 3rd
Thu, August 4th
Fri, August 5th
Sat, August 6th (Consolation)
Sun, August 7th (Consolation)
POOL GAMES     Played: 0   Remaining: 114
University of Cincinnati    
8:00 am
8:00 am
USA Prime West H1
Mid-Atlantic Red Sox H3
(0-0-0)
(0-0-0)

12:15 pm
12:15 pm
Northeast Pride Underclass Scout Team D1
Slammers - Quintana D2
(0-0-0)
(0-0-0)

4:45 pm
4:45 pm
Cincy Flames J5
Top Tier South J7
(0-0-0)
(0-0-0)

Miami University    
8:00 am
8:00 am
Baseball U Anthracite I1
Team Francisco Notorious 9 I2
(0-0-0)
(0-0-0)

10:00 am
10:00 am
5 Star Performance DFW National A1
Louisville Legends A2
(0-0-0)
(0-0-0)

12:15 pm
12:15 pm
Richmond Braves E1
South Oakland A's Lugar E5
(0-0-0)
(0-0-0)

Wright State    
8:00 am
8:00 am
TCR Gold I4
Longshots Baseball I5
(0-0-0)
(0-0-0)

10:00 am
10:00 am
RISE Baseball Martin A3
Pa Rebels A4
(0-0-0)
(0-0-0)

12:15 pm
12:15 pm
Gamers C1
Midwest Hitmen Black C5
(0-0-0)
(0-0-0)

4:45 pm
4:45 pm
Ohio Elite Baseball - Byrne G4
White Sox Elite Black G5
(0-0-0)
(0-0-0)

7:00 pm
7:00 pm
East Coast Lumberjacks G1
MN Icemen G3
(0-0-0)
(0-0-0)

Xavier University    
8:00 am
8:00 am
South Oakland A's H4
5 Star Midwest - Gullett H5
(0-0-0)
(0-0-0)

2:30 pm
2:30 pm
Slammers Givens B2
Top Tier North B4
(0-0-0)
(0-0-0)

Y'All    
10:00 am
10:00 am
Nebraska Prospects Midwest Scout B1
New England Ruffnecks B3
(0-0-0)
(0-0-0)

12:15 pm
12:15 pm
Force Elite D4
New England Ruffnecks D5
(0-0-0)
(0-0-0)

Moeller    
8:00 am
8:00 am
Body Armor Titans F3
Prospects Xposure F5
(0-0-0)
(0-0-0)

12:15 pm
12:15 pm
Extreme Elite National H2
5 Star Midwest - Gullett H5
(0-0-0)
(0-0-0)

2:30 pm
2:30 pm
5 Star Midwest Atlantic Select Black K1
SOA Scout Team K5
(0-0-0)
(0-0-0)

4:45 pm
4:45 pm
Pa Rebels A4
Canes Illinois A5
(0-0-0)
(0-0-0)

Meinken Field    
7:00 pm
7:00 pm
New England Ruffnecks B3
Top Tier North B4
(0-0-0)
(0-0-0)

Bellevue Vet    
10:00 am
10:00 am
Regis Jesuit Raiders Black J6
Top Tier South J7
(0-0-0)
(0-0-0)

12:15 pm
12:15 pm
Team Colorado Braves C2
US Elite Team PA - Twigg C4
(0-0-0)
(0-0-0)

West Chester Baseball Complex Field 1    
2:30 pm
2:30 pm
Baseball U PA - Guy F1
Body Armor Titans F3
(0-0-0)
(0-0-0)

4:45 pm
4:45 pm
Richmond Braves E1
Slammers North E2
(0-0-0)
(0-0-0)

West Chester Baseball Complex Field 4    
2:30 pm
2:30 pm
US Elite American F2
T3 Warhawks F4
(0-0-0)
(0-0-0)

4:45 pm
4:45 pm
US Elite Mid Atlantic West E3
Slammers - Coyote E4
(0-0-0)
(0-0-0)

Roselawn Park Field 1    
10:00 am
10:00 am
Nebraska Prospects Scout Black J1
US National Sunbelt J2
(0-0-0)
(0-0-0)

12:15 pm
12:15 pm
Baseball U Anthracite I1
TCR Gold I4
(0-0-0)
(0-0-0)

4:45 pm
4:45 pm
Team Colorado Braves C2
FTB Mid Atlantic - Herr C3
(0-0-0)
(0-0-0)

Roselawn Park Field 2    
10:00 am
10:00 am
5 Star Midwest Atlantic Select Black K1
Extreme Elite Midwest K4
(0-0-0)
(0-0-0)

12:15 pm
12:15 pm
Team All American J3
Rhino Baseball - Darling J4
(0-0-0)
(0-0-0)

4:45 pm
4:45 pm
Gamers C1
US Elite Team PA - Twigg C4
(0-0-0)
(0-0-0)

Roselawn Park Field 3    
12:15 pm
12:15 pm
Team Francisco Notorious 9 I2
US Elite Mid Atlantic I3
(0-0-0)
(0-0-0)

Ross Park    
8:00 am
8:00 am
Baseball U PA - Guy F1
T3 Warhawks F4
(0-0-0)
(0-0-0)

10:00 am
10:00 am
Slammers Givens B2
Mid-Atlantic Red Sox B5
(0-0-0)
(0-0-0)

12:15 pm
12:15 pm
Pittsburgh Spikes 2024 G2
White Sox Elite Black G5
(0-0-0)
(0-0-0)

2:30 pm
2:30 pm
Pittsburgh Spikes K2
Extreme Elite Midwest K4
(0-0-0)
(0-0-0)

7:00 pm
7:00 pm
Snyder Bucks - Higgins D3
New England Ruffnecks D5
(0-0-0)
(0-0-0)

Batavia High School    
10:00 am
10:00 am
Pittsburgh Spikes K2
Invaders Baseball K3
(0-0-0)
(0-0-0)

12:15 pm
12:15 pm
Slammers North E2
US Elite Mid Atlantic West E3
(0-0-0)
(0-0-0)

2:30 pm
2:30 pm
US National Sunbelt J2
Regis Jesuit Raiders Black J6
(0-0-0)
(0-0-0)